Отборът на Словакия победи тима на Исландия с 4:2 в мач от 9-ия кръг

...

Словакия смачка Исландия и си гарантира място на Евро 2024

Отборът на Словакия победи отбора на Исландия с 4:2 в мач от 9-ия кръг на група “J ” от квалификациите за Евро 2024 в Германия. Попаденията за спечелилите отбелязаха Юрай Куцка (30`), Ондрей Дуда (47`) и Лукаш Хараслин (55`), а за гостите се разписаха Ори Оскарсон (17`) и Андри Гудьонсен (74`).

С триумфа отборът от централна Европа резервира задатъка си пред третия в групата Люксембург и мач преди края към този момент е неосъществим. Така момчетата Франческо Калцона си подсигуряваха присъединяване на Евро 2024 и идния мач с Босна и Херцеговина на 19-и ноември (неделя) ще бъде без значение.

Словаците не започнаха по най-хубавия метод и позволиха гол четвърт час след началото. Веднага по-късно домакините имаха искания за дузпа, откакто техен състезател падна в наказателното поле, само че съдията отхвърли да уточни бялата точка, предава Спортал.

Това не попречи на момчетата на Франческо Калцона да търсят връщането си в мача и те съумяха да изравнят половин час след старта с гол на Юрай Куцка. Пет минути по-късно съдията Крейг Поусън се реши и този път отсъди дузпа в интерес на домакините, която бе осъществена от Ондрей Дуда.

След почивката възходът на словаците продължи и паднаха нови два гола. Лукаш Хараслин се разписа по-малко от две минути след подновяването на играта, като осем минути по-късно още веднъж той бе забъркан в центъра на събитията, пращайки за четвърти път топката във вратата, защитавана от Елиас Олафсон.

Източник: petel.bg